Corten Cephe Kaplama Fiyatları

İnşaat alanında oldukça sık başvurulan corten cephe kaplama hem maliyet hem de kaliteli olarak kullanıcısına avantaj sağlıyor. Sert hava koşullarına karşısında dayanıklı yapası ve mevsim değişikliklerinin sebep olabileceği korozyona karşı dirençli yapısıyla corten cephe akılcı çözümler sunuyor. Sade ve şık görünümü sayesinde boyanmaya ihtiyaç duymuyor. Üstelik, corten cephe kaplama fiyatları, boyalı çeliklere oranla çok daha ucuz. Binalara ek olarak yol, köprü, kemer gibi yapılarda da kullanılan bu malzeme 400 C derece sıcaklığa dayanabiliyor. Bakım masrafı da son derece düşük olan corten cephe kaplama için, uzman ekibi, kaliteli ürünleri ve uygun fiyatlarıyla Adelna firmasını tercih edebilirsiniz.

Corten cephe kaplama yaptırmadan önce daha detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsak, ilk olarak corten çeliğin ne olduğu bilmemiz gerekiyor. Karbon sınıfında yer alan bir çelik türü olan corten çelik yoğun hava koşullarına karşı son derece dayanıklıdır. Paslı bir görünüme sahip olan bu malzeme, paslı, paslandırılmış, eskitme çelik gibi adlarla da biliniyor. Yıllar geçtikçe hava muhalefeti sebebiyle corten cephe de korozyona uğrayarak paslanır ancak, diğer metallerde olduğu gibi zarar görmez. Yapının üst kısmında oluşan pas tabakası derinlere işlemediği için yapının bütününde herhangi bir hasar oluşumu söz konusu değildir. Bu sayede bina, farklı hava koşullarına karşı daha dayanıklı bir hal alır. Son yıllarda kullanımı oldukça yaygınlaşan corten cephe kaplama paslı görünümünü uzun yıllar boyu saklayabilir. Dilediğiniz takdirde çeliğin üzerine vernik de atabilirsiniz.

Corten çelik sadece cephe kaplama alanında değil, birçok alanda kullanılmaktadır. Dekorasyon için değişik alternatif arayanların başvurduğu bir materyal olan corten çelik, corten tabela, corten levha ve corten cephe imalatı gibi işlerde de kullanılır. Farklı sektörlerde hizmet veren müşterilerinin her türlü ihtiyacına yönelik corten çelik ürününü bünyesinde barındıran Adelna, uygun fiyatlarıyla da alıcısının yüzünü güldürüyor. Dünyada en yaygın kullanılan corten çeşitleri olan A 242, 2 588 ve 606’dan A 585 daha çok ince levhaların yapımında kullanılıyor, 606 da mimari projelerde corten cephe kaplama işlevi görüyor.

CORTEN PANEL MODELLERİ