AHSAP KİTAPLIK

Ofis Dekorasyonu İçin Öneriler

Günün en verimli saatlerini ofiste geçiren çalışanları iş temposuna ayak uydurmaları ve verimli çalışabilmeleri için ofis dekorasyonu son derece önemlidir. İnsanların çalıştıkları alanda kendilerini rahat hissetmeleri iş verenin en büyük sorumluluklarından bir tanesidir. Sadece çalışanlar için değil ofise gelen misafirler ve müşteriler de ofis dekorasyonu neticesinde izlenime kapılırlar. İyi bir intiba bırakmak istiyorsanız eğer, yaratıcı fikirleri ince dokunuşlarla adeta bir sanat eserine dönüştüren Adelna firmasını tercih edebilirsiniz. Firmanın hizmet verdiği sektör, sahip olduğu çalışan sayısı, ofisin büyüklüğü gibi etmenler dekorasyonu etkileyen önemli unsurlardır. Ayrıca, ofiste modern bir görünüm elde etmek isteyenler, abartılı tasarımlardan mutlaka kaçınmalıdırlar.

Farklı bir hava yaratmak için abartılı tasarımlara başvurursanız, markanız hakkında yanlış bir izlenim oluşturabilirsiniz. Üstelik çalışanlarınızın konsantrasyonu kaybolup dikkatlerini toplayamayabilirler. Ofisinizde gerçekleşecek toplantılarda birinci gündem maddesi gün planlaması değil de tasarımın ne denli farklı olduğu olabilir. Ofisin en dikkat çekici detayı olan ofis masası, dekorasyona başlanmadan önce yeri belirlenmesi gereken ilk eşyadır. Ofisinizin herhangi bir noktasında cam bulunuyorsa eğer, masanın sol cepheden ışığı alması uygun bir tercih olacaktır. Işığı sol yerine sağ cepheden alırsanız, kaleminizin gölgesi yazdığınız metnin üzerine düşerek işinizi zorlaştırır. Buna ek olarak, ofisinizi dekore ederken çok sayıda eşyayı içeri doldurmayın. Bu durum, dikkatinizi dağıtacağı gibi stres seviyenizi yükseltecektir.

Ofis dekoratif raf sehpa, ofisinize küçük ama etkili bir dokunuş yapacaktır. Misafirleriniz veya müşterileriniz iş yerinize geldiğinde bir süre de olsa beklemeleri gerekiyorsa raflara yerleştireceğiniz ilgi çekici dergi ve kitaplarla vakitlerini geçirebilirler. Masanın yanı sıra ofis dekorasyonu denilince dikkat edilmesi gereken diğer bir eşya da kanepelerdir. Çok rahat kanepe seçmekten kaçınmalısınız. Aksi durumda misafirleriniz ya da müşterileriniz kanepeden kalkmak bilmez. Ayrıca toplantılar gereksiz uzar ve asıl odaklanmanız gereken noktayı kaçırmanıza yol açabilir. Yalnızca misafirleriniz için değil sizin de boş vakitlerinizde içinizden sürekli uzanma isteği geçmesine neden olur. Bu da çalışma veriminde aksaklıklara sebebiyet verir. Ofis dekorasyonu konusunda son derece uzman bir ekibe sahip olan Adelna firmasına tercih ederek iş dünyasında bir adım öne geçebilirsiniz.